Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Захворювання медпрацівника на COVID-19 є нещасним випадком на виробництві.
20:24, 15 октября 2020

Захворювання медпрацівника на COVID-19 є нещасним випадком на виробництві.


 

Друзі, вчора було встановлено новий антирекорд – більше 5 тисяч хворих на коронавірус за добу. Через годину чекаємо нову статистику і, на превеликий жаль, ми всі розуміємо, що знову – невтішну. Чомусь згадується січень-лютий, коли все тільки починалося у Китаї.. Ніхто не міг подумати, що зайде все настільки далеко.

Та хотілося б зупинитися на тій категорії людей, котрі наражаються на ризик захворіти щохвилини! Це – медичний персонал. З цього посту ми починаємо невеличкий екскурс чинним законодавством, а також будемо намагатися звернути увагу на всі проблемні питання, що виникають у цієї категорії осіб у зв’язку з COVID-19.

☝🏻 Сьогодні поговоримо про COVID-19 як нещасний випадок на виробництві.

Нещасний випадок – обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

За загальним правилом потерпілий у подальшому має право отримати від роботодавця та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відповідні виплати.

‼️ Коронавірусна хвороба прирівнюється до нещасного випадку на виробництві і внесена до переліку професійних захворювань, що визначено відповідними нормативними документами. Критерії встановлення інвалідності в Україні регламентує постанова Кабінету Міністрів №1317 від 3 грудня 2009 року «Питання медико-соціальної експертизи» і відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України №561 від 5 вересня 2011 року «Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності».

Порядок і критерії встановлення стійкої втрати професійної працездатності регламентуються ще одним наказом МОЗ №420 від 5 червня 2012 року «Про затвердження Порядку та Критеріїв встановлення МСЕК ступеня стійкої втрати працездатності у відсотках працівникам, яким заподіяно ушкодження здоров’я, пов’язане з виконанням трудових обов’язків», який містить у собі усі можливі ускладнення та види порушення функцій, що можуть виникнути внаслідок захворювання на COVID-19, зокрема, ураження легень, серця, нирок, головного мозку та інших. Усі перелічені нормативні акти є універсальними щодо будь-яких нозологій.

Отже, у разі надходження експертного повідомлення про виявлення коронавірусної хвороби у медичного працівника проводиться розслідування гострого професійного захворювання і складається акт про нещасний випадок на виробництві, який видається підприємством медпрацівнику. Один з примірників зазначеного акту направляється у територіальне відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування і забезпечує стовідсоткову оплату листка непрацездатності (незалежно від трудового стажу) та трудові виплати хворому.

За умови ускладненого перебігу коронавірусної хвороби, хворого (з числа медичних працівників) має бути скеровано на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності чи відсотка втрати професійної працездатності.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru