Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Як відбуватиметься зарахування до інтернатури у 2019 році?
20:30, 26 декабря 2018

Як відбуватиметься зарахування до інтернатури у 2019 році?


Чим ближче новий рік, тим більше запитань отримуємо від студентів медичних закладів вищої освіти, які навчалися за державним замовленням.

[link]Міністерство охорони здоров’я України[/link] підготувало детальне роз’яснення, де зібрані найбільш поширені запитання:

🎓Почнемо з наболілого — чи будуть вільні у виборі місця роботи випускники медичних ЗВО, які вчилися на бюджетній формі навчання?

Так. З 2017 року ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи та проходження інтернатури.

Водночас університет має сприяти працевлаштуванню своїх випускників. У 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть обирати: або скористатись можливістю розподілу від університету, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

🎓Тож чи буде розподіл випускників у 2019 році?

Так, для тих, хто бажає. Розподіл випускників проводиться не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти.

🎓З чого почати, якщо ви вирішили знайти місце роботи самостійно:

Повідомити свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

Обрати місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього потрібно звернутися до:

🔸обласних департаментів чи управлінь охорони здоров’я
🔸керівників закладів охорони здоров’я

🎓Чи обов’язково відпрацьовувати 3 роки у лікарні після проходження бюджетної інтернатури?

Так, для тих студентів, які підписали відповідну угоду. В іншому випадку студент зобов’язаний відшкодовувати державі вартість навчання.

🎓Чи має право випускник після бюджетного навчання проходити інтернатуру на контрактній основі?

Так, за умови зарахування на посаду лікаря-інтерна до обраного закладу охорони здоров’я.

Більш детально читайте на сайті МОЗУ: [link]https://goo.gl/mNe77J[/link].

Ми розуміємо всі недоліки наявної моделі інтернатури та виклики, з якими стикаються студенти. Наразі працюємо над запровадженням справедливого розподілу, коли студент буде вільним у виборі спеціальності без обов’язкової прив’язки до конкретної лікарні. Нова концепція інтернатури незабаром буде оприлюднена МОЗ України для громадського обговорення.

__________________________________________________________________________________

Покрокове роз’яснення щодо зарахування випускників, які навчалися за державним замовленням, до інтернатури у 2019 році

МОЗ України надає роз’яснення щодо зарахування у 2019 до інтернатури випускників, які навчалися за державним замовленням.

До 2017 року студенти-медики бюджетної форми навчання проходили навчання в інтернатурі за направленням від університету. Заклад вищої освіти (ЗВО) обов’язково працевлаштовував студента, що забезпечувало проходження інтернатури, і студент після цього 3 роки відпрацьовував.

З 2017 року випускники закладів вищої освіти медичного спрямування вільні у виборі місця роботи відповідно до частини першої статті 64 Закону України «Про вищу освіту», крім випадків, передбачених цим Законом. Тобто ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи і проходження інтернатури. Водночас, відповідно до статті 26 Закону України “Про вищу освіту”, університет сприяє працевлаштуванню студента.

У 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

Розподіл випускників проводиться відповідно  до наказу МОЗ України [link]№367[/link] від 25.12.1997 не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти. Комісія зі сприяння  працевлаштування випускників забезпечує видачу направлення на роботу випускників відповідно до спеціальності, набутої у закладі освіти, з урахуванням сімейного стану, стану здоров’я випускника, членів   його сім’ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.

У ВИПАДКУ, ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ПОГОДЖУЄТЬСЯ З РОЗПОДІЛОМ:

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

 • — Диплом
 • — Сертифікат «КРОК 2»
 • — направлення на роботу (за власною заявою на ім’я голови комісії з працевлаштування).

2) Звертається до Департаменту охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я за місцем направлення на роботу.

3) Зараховується на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна у закладі охорони здоров’я та Наказом керівника структурного підрозділу з питань охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я направляється для навчання в інтернатуру відповідно до направлення (очна частина інтернатури – ЗВО, заочна – заклад охорони здоров’я, в якому проводиться стажування).

4) Не пізніше 1 серпня приступає до роботи.

Заклад вищої освіти

1) Інформує випускників про можливість працевлаштування за направленням або самостійного працевлаштування і отримує від випускників бюджетної форми навчання відповідні заяви.

2) В разі згоди випускника на працевлаштування за направленням, ЗВО надає випускнику:

 • Направлення на роботу (якщо студент самостійно шукає місце роботи, йому надається довідка про навчання за державним замовленням)
 • Диплом
 • Сертифікат «КРОК 2»

3) Подає в МОЗ України відповідну звітну інформацію в установленому порядку.

Департамент охорони здоров’я

1) Зараховує випускників на посади лікарів-інтернів/провізорів-інтернів не пізніше 01 серпня 2019 року*.

В наказі про зарахування вказується ЗВО, в якому проходитиме очна частина та база стажування.

2) Подає до ЗВО відповідну звітну інформацію в 5-ти денний термін після зарахування випускника на посаду.

*Підставою для зарахування на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна для навчання за державним замовленням є: направлення МОЗ України на роботу або довідка про надання права самостійного працевлаштування.

 

У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

 • Диплом
 • Сертифікат екзамену «КРОК 2»
 • Довідку про навчання за державним замовленням.
 • Повідомляє свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

 • структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
 • керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності, відбувається за погодженням МОЗ України. Також проходження інтернатури в таких закладах здійснюється за кошти фізичних або юридичних осіб, згідно з законодавством.

 • Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.
 • Після закінчення інтернатури відпрацьовує 3 роки відповідно до укладеної угоди.

Випускники, які з поважних причин вчасно не приступили до інтернатури (хвороба, несвоєчасне укладання трудової угоди), подають до Департаменту охорони здоров’я документи, що пояснюють причину запізнення та зараховуються в інтернатуру з подовженням терміну навчання на строк запізнення.

МОЗ України усвідомлює всі недоліки чинної моделі інтернатури та виклики, з якими зіштовхуються студенти при пошуку інтернатури. Саме тому Міністерством буде впроваджено нову систему інтернатури. Така модель передбачає справедливий розподіл, коли студент буде вільним у виборі спеціальності без обов’язкової прив’язки до конкретної лікарні. Нова концепція інтернатури незабаром буде оприлюднена МОЗ України для громадського обговорення.

ІНТЕРНАТУРА. ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
 • Чи буде розподіл у 2019 році?

  Так, для тих, хто бажає.

 • Яка форма довідки про навчання за державним замовленням?

  Форма довідки є у ЗВО.

 • Чи має право випускник після бюджетного навчання проходити інтернатуру на контрактній основі?

  Так, за умови зарахування на посаду лікаря-інтерна до обраного закладу охорони здоров’я.

 • Чи обов’язково відпрацьовувати 3 роки у лікарні після проходження бюджетної інтернатури?

  Так, для тих студентів, які підписали відповідну угоду. В іншому випадку студент зобов’язаний відшкодовувати державі вартість навчання.

  Джерело:

  Уляна Супрун.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru