Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Як і для чого НСЗУ верифікує дані в системі e-health
23:08, 14 марта 2019

Як і для чого НСЗУ верифікує дані в системі e-health


НСЗУ регулярно здійснює заходи з верифікації даних, які містяться в електронній системі охорони здоров’я. Верифікація – це комплекс заходів з порівняння, встановлення відповідності та підтвердження відомостей, що містяться у центральній базі даних, з відомостями, що отримані  від органів державної влади,  з державних електронних інформаційних ресурсів, іншими даними.
На сьогодні НСЗУ використовує такі заходи з верифікації:
—   деактивація даних про користувачів, які померли;
—   робота з даними в системі відповідно до запитів її користувачів;
—   опрацювання даних  у системі відповідно до даних моніторингових досліджень.
Крім того, одним з механізмів верифікації даних, для забезпечення їх консистентності  в системі,  є заходи з дедублікації таких даних.

Дедублікація даних
Дедублікація даних передбачає виявлення та деактивацію дублів записів про пацієнтів, декларації, медичних працівників та спеціалістів, а також суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я. Це здійснюється через застосування модулів, модулів, які запобігають появі дублів даних у системі (онлайн дедублікація), або виявляють та деактивують наявні дублі даних в системі (офлайн дедублікація).
Процедура онлайн дедублікації всіх даних відбувається в режимі реального часу (24/7) при кожній спробі створення нового запису в системі, а процедура офлайн дедублікації —  зі встановленою періодичністю.
Автоматична модель відпрацьовує дані в системі кожні 24 години в період з 00:00 до 06:00.

Деактивація даних про користувачів, що померли
Деактивація даних про користувачів, що померли, у системі відбувається відповідно до даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ). Дані з ДРАЦСГ НСЗУ отримує щомісячно відповідно до законодавства — через запити до Мін’юсту, а також — запити до відповідних територіальних органів, які здійснюють реєстрацію актів цивільного стану.
На основі даних з ДРАЦСГ відбувається деактивація даних таких користувачів системи:
—   пацієнтів;
—   медичних спеціалістів;
—   інших користувачів-фізичних осіб.
Деактивації даних про пацієнтів, що померли, та інших користувачів на сьогодні здійснюється НСЗУ в останній робочий тиждень кожного місяця.
Деактивація даних про медичних спеціалістів здійснюється НСЗУ після погодження вчинення відповідних дій МОЗ України.

Вчинення дій з даними в системі відповідно до запитів користувачів системи
НСЗУ здійснює розгляд запитів (звернень) на вчинення дій щодо даних у системі. При цьому адресат такого запиту (звернення) має бути ідентифікований НСЗУ. На основі розгляду запиту (звернення) приймається відповідне рішення щодо деактивації, активації, дедублікації, або щодо відмови у вчиненні таких дій. Про вчинені дії НСЗУ повідомляє заявника.

Вчинення дій з даними в системі відповідно до даних моніторингу
За результатами здійснення  з моніторингу НСЗУ може  прийняти рішення про вчинення відповідних заходів з верифікації даних у системі.
Перелік заходів з верифікації даних у системі не є вичерпним. На цей час триває процес з розроблення функціоналу для  деактивації даних, створених у системі, під час його тестування, з помилками, з метою запобігання шахрайству (антифрод) тощо.
Зазначені заходи перебувають у процесі становлення та постійного удосконалення. Також покращуються моделі й інструменти, які використовуються для здійснення верифікації, тощо.
Також для здійснення заходів з верифікації триває робота щодо інтеграції системи з іншими державними реєстрами, що дасть можливість отримати дані з таких реєстрів.
Національна служба здоров’я України приділяє велику увагу точності та актуальності всіх даних в системі. Адже саме на їх основі ми здійснюємо оплати закладам за договором. І повинні бути впевненими в їхній достовірності.

14.03.2019

Джерело6 НСЗУ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru