Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
У “Феофанії” та медзакладах Академії медичних наук з 2020 року зможуть лікуватися всі
15:50, 16 января 2020

У “Феофанії” та медзакладах Академії медичних наук з 2020 року зможуть лікуватися всі


Президент Владимир Зеленский подписал указ об обеспечении доступности для граждан медицинской помощи, предоставляемой клинической больницей «Феофания» Государственного управления делами. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на сайт главы государства.

В соответствии с указом Кабинет министров и Государственное управление делами должны «в трехмесячный срок принять меры, необходимые для обеспечения доступности для граждан современных методов диагностики и лечения, высокоспециализированной медицинской помощи, предоставляемой клинической больницей «Феофания» Государственного управления делами».

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №10/2020

Про забезпечення доступності для громадян медичної допомоги, що надається клінічною лікарнею «Феофанія» Державного управління справами

1. Кабінету Міністрів України та Державному управлінню справами y тримісячний строк вжити заходів, необхідних для забезпечення доступності для громадян сучасних методів діагностики та лікування, високоспеціалізованої медичної допомоги, що надається клінічною лікарнею «Феофанія» Державного управління справами.

2. Цей Указ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

14 січня 2020 року
[link]Джерело[/link]

Оскільки законопроект №10231 “Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо фінансування забезпечення окремих програм та закладів охорони здоров’я” не ухвалили, всі медзаклади Державного управління справами (лікарня “Феофанія” та ін.) та Національної академії медичних наук України (НАМНУ) з 2020 року повинні перейти на модель оплати за медичну послугу. Для цього вони мають автономізуватися і укласти договори з Національною службою здоров’я України.

Послуги у рамках програми медичних гарантій у медзакладах ДУС і НАМНУ буде оплачувати Національна служба здоров’я.

“З 2020 року всі медичні заклади в України мають грати за єдиними правилами. Більше не повинно існувати привілейованих медичних систем, наприклад, окремих медичних систем для депутатів і чиновників. Ми створюємо єдиний медичний простір. Лікарні відкривають свої двері для пацієнта, який має право вибрати будь-який медзаклад для свого лікування. Гроші підуть за пацієнтом. Так лікарні отримають гроші”, — говорить заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

У 2020 році стара модель фінансування медзакладів більше не працюватиме. Це норма Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Аби надалі отримувати кошти з Держбюджету за медичні послуги, надані пацієнтам,, всі лікарні мають стати комунальними некомерційними підприємствами до кінця 2019 року і підписати договори з Національною службою здоров‘я України.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru