Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Стовно виписування електронного рецепта на препарат Будесонід.
11:03, 11 января 2021

Стовно виписування електронного рецепта на препарат Будесонід.


Шановні партнери!
 За результатами аналізу запитань, із якими до Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ) звертаються лікарі, які надають первинну медичну допомогу (далі – ПМД), зокрема, щодо виписування електронних рецептів на лікарський засіб «Будесонід» у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл, який підлягає реімбурсації, просимо кожного лікаря, який надає ПМД, уважно ознайомитись із наступною інформацією.
 Відповідно до абзацу першого пункту 1 розділу IV Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення (далі – Правила), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360, рецепти на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, виписуються в електронній формі через електронну систему охорони здоров’я з дотриманням вимог законодавства про електронний документообіг та електронні довірчі послуги.
 Разом з тим, відповідно до пункту 3 розділу III Правил на рецептах зазначається міжнародна непатентована назва лікарського засобу (далі – МНН).
 Інформуємо, в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я встановлено валідацію на кількість виписуваної МНН відповідно до максимально допустимої добової дози лікарського засобу у відповідності до інструкції до застосування лікарського засобу, яка затверджена Міністерством охорони здоров’я при реєстрації лікарського засобу.
 Відтак, у лікаря, який надає ПМД, відсутня можливість виписати електронний рецепт з МНН у кількості, що перевищує максимальну допустиму добову дозу лікарського засобу відповідно до інструкції до застосування лікарського засобу на добу помножену на кількість днів курсу лікування, визначену у рецепті.
 Відповідно до інструкції до застосування лікарського засобу «Будесонід», яка затверджена Міністерством охорони здоров’я при реєстрації лікарського засобу, для МНН «Будесонід» у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я встановлено підтримуючу добову дозу 2 мг та максимальну добову дозу до виписування – 4 мг.
 Разом з тим, 1 контейнер (небула) торговельного найменування лікарського засобу «Пульмікорт» виробництва АстраЗенека АБ, Швеція, «Бенодил» виробництва Дженетик С.п.А. та «БУДЕСОНІД-ІНТЕЛІ НЕБ» виробництва ГЕНЕТІК С.П.А., Італія у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл, які пацієнт може отримати за електронним рецептом, виписаним на МНН «Будесонід» у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл в аптеці, містить 2 мл будесоніду, що відповідає 1 мг будесоніду.
 Отже, 1 небула містить 2 дози, відтак, 20 небул (що складає 1 споживчу упаковку) відповідає 40 дозам МНН «Будесонід» у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл.
 Враховуючи зазначене вище, лікар, який надає ПМД, може виписати електронний рецепт на МНН «Будесонід» у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл у кількості, що не перевищує 4 мг (4 небули по 2 мл) на добу, та відповідно не більше, ніж 240 доз = 120 небул = 6 упаковок лікарського засобу «Будесонід» у формі суспензії для розпилення, із силою дії 0,5 мг/мл на 30 днів; 480 доз = 240 небул = 12 упаковок – на 60 днів; 720 доз = 360 небул = 18 упаковок – на 90 днів.
 З повагою,
Департамент договірної роботи
Національної служби здоров’я України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru