Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Прогул та відповідальність за нього.
22:35, 20 августа 2020

Прогул та відповідальність за нього.


Пунктом 4 ст. 40 Кодексу законів про працю України передбачено, що власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір з працівником у разі вчинення ним прогулу без поважних причин, у т.ч. у разі відсутності працівника на роботі більше трьох годин протягом робочого дня.

Відсутність на роботі без поважних причин – є дисциплінарним проступком та тягне відповідальність – догану або звільнення.

Прогулом визнається відсутністю працівника на роботі, а саме, знаходження працівника поза територією підприємства, де він повинен виконувати роботу. Якщо працівник залишив саме своє робоче місце, а не територію підприємства – це не буде вважатися прогулом.

Факт відсутності працівника на роботі — повинен відобразитись у відповідному акті, підписаному комісією у складі не менше 3 осіб. Також факт відсутності відображається у табелі обліку робочого часу, а за наявності журналів або автоматизованого пункту пропуску – також там.

Роботодавець обов’язково з’ясовує причини відсутності працівника на робочому місці, їх поважність або навпаки, бере у працівника пояснення. Поважними причинами вважаються – хвороба (лікарняний лист), сімейно-побутові причини, неможливість дістатись роботи через погодні умови тощо. Неповажні, зокрема, самовільне використання працівником відгулів, відпусток, поміщення особи до медвитверезника тощо.

Притягнення працівника до дисціплінарної відповідальності – оформляється наказом 📃. Копія наказу про звільнення працівника в зв’язку з прогулом обов’язково йому вручається. Якщо працівник так і не з’явився на роботі, копія наказу направляється йому рекомендованим листом із повідомленням. Також працівнику направляється трудова книжка та проводяться усі розрахунки по належним виплатам.

Слід пам’ятати, що відповідно до статті 148 КЗпП дисциплінарне стягнення застосовується роботодавцем безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. При наявності на підприємстві первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, для його звільнення за прогул необхідна також згода органу первинної профспілкової організації.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru