Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Постанова КМУ від 27 вересня 2017 р. № 718 “Деякі питання закупівлі лікарських засобів”.
22:01, 11 октября 2017

Постанова КМУ від 27 вересня 2017 р. № 718 “Деякі питання закупівлі лікарських засобів”.


Кабмін за ініціативою Міністерства охорони здоров’я відтермінував до 1 січня 2018 року вимоги щодо закупівель та відпуску на пільгових умовах або безоплатно лікарських засобів за оновленим Нацпереліком.

Це дасть регіонам час точніше розрахувати свою потребу в ліках з Нацпереліку, а МОЗ – доповнити Нацперелік, додатково проконсультувавшись з пацієнтами і лікарями.

Відповідаємо на найбільш поширені запитання про Нацперелік.

Постанова втратила чинність в звязку з прийняттям 

ПОСТАНОВи КМУ України ВІД 13.12.2017 Р. № 1081 «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕЛІКУ ОСНОВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ»

Постанова КМУ №1081

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Чому виникла потреба оновити Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення?

Препарати, які нині закуповує держава, не відповідають потребам пацієнтів. Про це свідчить уже той факт, що 86% пацієнтів у 2016 році купували ліки за власний кошт (за даними дослідження, проведеного USAІD/SIAPS Україна). Попри те, що держава витрачає на закупівлю ліків мільярди гривень на рік, доступ людей до лікарських засобів залишається обмеженим. Цю ситуацію потрібно було змінити.

Нацперелік почали оновлювати, щоби забезпечити пацієнтів ліками від найпоширеніших та найважчих хвороб, закуповуючи більше дієвих лікарських засобів, що мають доведену ефективність.

Половина бюджету на закупівлю ліків витрачається не на ці необхідні препарати. І медзаклади не забезпечують пацієнтів найбільш потрібними ліками. Перелік основних лікарських засобів переглядають, щоби зобов’язати лікарні мати поширені та необхідні препарати та медичні вироби у повному обсязі.

 

  1. Як формується Національний перелік основних лікарських засобів?

Спочатку формується рекомендована версія Національного переліку, в основі якої остання актуальна версія Базового переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Потім рекомендовану версію Національного переліку доопрацьовують з урахуванням галузевих стандартів.

Нову версію Національного переліку затверджує Міністерство охорони здоров’я.

Задля найбільшої користі для пацієнтів МОЗ постійно консультується з експертами та пацієнтськими організаціями щодо ліків, яких потребують люди.

 

  1. Як пацієнти будуть забезпечуватися лікарськими засобами, які раніше виписувалися за пільговими рецептами, але не увійшли до Нацпереліку?

Препарати, що закуповуються через спеціалізовані міжнародні організації, продовжують закуповуватися незалежно від Нацпереліку (у тому числі для лікування орфанних захворювань), а отже, і надалі забезпечуються державою.

Також до 1 січня 2019 року Нацпереліком не обмежується пілотний проект з відшкодування вартості препаратів інсуліну.

Разом з відтермінуванням вимоги закуповувати ліки за Нацпереліком до 1 січня 2018 року, відтермінована і вимога виписувати за пільговими рецептами на амбулаторному рівні тільки ті ліки, які включені до Національного переліку. До кінця року лікарі можуть продовжувати виписувати пільгові рецепти на ліки, не включені до Нацпереліку. А МОЗ працюватиме над доповненням Нацпереліку необхідними для пацієнтів ліками враховуючи поради пацієнтських організацій.

Щоби забезпечити ліками пацієнтів із рідкісними захворюваннями за кошти місцевих бюджетів потрібні окремі рішення на рівні держави. Одним з таких рішень може бути окрема Постанова Кабміну щодо забезпечення ліками цих пацієнтів. МОЗ активно працює над вирішенням цього питання.

 

  1. Чи можуть заклади охорони здоров’я закуповувати ліки, що не входять до Нацпереліку, для своїх пацієнтів?

Так, можуть. Після того, як заклади охорони здоров’я закуплять 100% обсягу потреби в ліках, включених до Нацпереліку, вони можуть закуповувати інші лікарські засоби, зареєстровані в Україні та не включені до Нацпереліку.

 

  1. Чому лікарні на місцях не можуть самі визначати, що їм закуповувати за місцевий бюджет?

 

Нацперелік гарантує, що як на центральному рівні, так і на місцевому закуповуються лише дієві ліки, що мають доведену ефективність і які дійсно необхідні пацієнтам для лікування. Це також потрібно для того, щоби уникнути зловживань і корупції у закупівлях на будь-якому рівні.

 

До 2019 року Нацперелік поступово наповнюватимуть лікарськими засобами і формуватимуть єдиний перелік ліків, на якому базуватимуться закупівлі. Після цього Національний перелік переглядатимуть щорічно.

Ліки, які сьогодні не входять до Нацпереліку, але забезпечуються з державного бюджету, можуть бути включені до Нацпереліку, якщо матимуть доказову базу ефективності.

Виробники також можуть подавати заявки на включення лікарських засобів до Нацпереліку.

 

  1. Як будуть забезпечуватися медичні вироби та дієтичне харчування?

Закупівлі медичних виробів та дієтичного харчування не обмежені прив’язкою до Національного переліку. Так само незалежно від Національного переліку можуть закуповуватися і витратні матеріали.

 

Уряд прийняв рішення щодо недопущення дефіциту лікарських засобів для пацієнтів, які отримують безоплатно та на пільгових умовах лікарські засоби за бюджетні кошти. Рішенням передбачено перенести на 1 січня 2018 р. дату, з якої закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, повинні здійснюватись відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів. Крім того, надано можливість тимчасово виписувати пацієнтам безоплатні і пільгові рецепти без прив’язки до Національного переліку основних лікарських засобів. Також документом врегульовано питання щодо здійснення закупівель лікарських засобів відповідно до процедур, розпочатих замовниками до 1 січня 2018 р. включно.
Текст документа:“Деякі питання закупівлі лікарських засобів” № 718 — редакція від  27.09.2017
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 вересня 2017 р. № 718

Київ

Деякі питання закупівлі лікарських засобів

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Зупинити до 31 грудня 2017 р. дію:

пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 “Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, ст. 906; 2017 р., № 28, ст. 815, № 61, ст. 1858);

абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 33, ст. 1241; 2017 р., № 28, ст. 815).

2. Установити, що лікарські засоби, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Державного реєстру лікарських засобів України, закуповуються і відпускаються закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів.

3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 31 грудня 2017 року.

Прем’єр-міністр України                                                               В. ГРОЙСМАН

 

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250308012

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170719_b.html

 

Оновлений нацперелік на 15.08.17

 

 

Завантажити

 

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru