Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Поради керівникам закладів, що автономізувались. Уляна Супрун.
1:17, 02 декабря 2018

Поради керівникам закладів, що автономізувались. Уляна Супрун.


Всі заклади первинної медичної допомоги вже розпочали процес автономізації. І це обов‘язкова умова, щоб укласти договір з [link]НСЗУ Національна служба здоров’я України[/link].

Закладам, які не укладуть договори, доведеться шукати фінансування з інших джерел. У 2019 році старого механізму фінансування (субвенції) для первинної допомоги не передбачено. Наразі є час до 20 грудня, аби приєднатися до третьої хвилі укладання договорів з Нацслужбою здоров‘я ([link]https://goo.gl/2dpwfD[/link]).

Автономізація стосується кожного комунального медзакладу. Адже трансформація системи охорони здоров‘я набирає обертів. З 2019 року розпочнуться зміни у фінансуванні спеціалізованої медичної допомоги: вони почнуть укладати договори з НСЗУ, а з 2020 року — заклади стаціонарної медичної допомоги.

Аби стати частиною змін, ВСІ заклади мають розпочати процес автономізації до кінця цього року. Лише в цей час діє спрощений режим перетворення закладів на комунальні некомерційні підприємства. Це означає, що чинні положення законодавства дозволять зменшити фінансові витрати на автономізацію та мінімізують ризики блокування процедури.

Зокрема автономізація має безліч переваг. Це — фінансова незалежність, більше фінансування, можливість підвищувати зарплати медичним працівникам, приймати управлінські рішення самостійно без погоджень “згори“, оптимізувати витрати та почати заробляти.

Більше про переваги автономізації: [link]https://goo.gl/Sr28HG[/link]

Зібрали кілька корисних ресурсів для управлінських команд медичних закладів як працювати в нових умовах:

📌Поради для головних лікарів від Харківська експертна група підтримки медреформи — як побудувати стратегію, комунікацію в команді та з пацієнтами, побудови фінансового плану та налагодження якісного сервісу в медзакладі. Докладніше тут: [link]https://goo.gl/f2iAz6[/link]

📌Практичні інструменти та матеріали також надає проект Реформа ВІЛ-послуг в Україні. Методичні вказівки, як підготуватися до змін в охорони здоров‘я та працювати після перетворення закладів закладу на комунальне некомерційне підприємство: [link]http://healthreform.in.ua.[/link]

📌Покрокові інструкції з роз‘ясненням можна знайти на сайті Нацслужби здоров‘я: [link]http://nszu.gov.ua/index.html[/link]

Трансформація системи охорони здоров’я дає медзакладам економічну свободу. Для того, щоби стати частиною змін, кожен медзаклад повинен почати з автономізації.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru