Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Події на медичному Олімпі. Протистояння Богомолець — Супрун.
0:33, 10 октября 2018

Події на медичному Олімпі. Протистояння Богомолець — Супрун.


2 жовтня 2018 року відбулося засідання комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України.

Комітет з питань охорони здоров’я підтримав законопроект про внесення змін до законодавства щодо врегулювання статусу добровольців, залучених до надання медичної допомоги в районах проведення ООС.

Комітет з питань охорони здоров’я на засіданні 2 жовтня, розглянувши законопроект про внесення змін до статті 7 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» щодо вдосконалення державного нагляду (контролю) (№ 8156), рекомендував Верховній Раді підтримати його у першому читанні.

Депутати зазначили, що законопроект змогу забезпечити дієвість боротьби із вживанням тютюнових виробів. Зокрема, змінами до Закону передбачено, що Держпродспоживслужба зможе інспектувати громадські місця і штрафувати за порушення чинного законодавства.

Члени Комітету підтримали законопроект про внесення змін до статті 8 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» (№[link]8447[/link]), врахувавши зміни, запропоновані представниками Міністерства оборони. Закон врегульовує статус добровольців, залучених до надання домедичної та першої медичної допомоги в районах проведення ООС з числа осіб, що наразі не є «працівниками закладів охорони здоров’я» (волонтерів).

Депутати також підтримали частину запропонованих змін до Бюджетного кодексу України (№ 9084), пов’язаних із підготовкою проекту закону про Державний бюджет України на 2019 рік.

Учасники засідання заслухали і взяли до відома доповідь Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим з питань додержання прав і законних інтересів громадян України, які проживають та переселилися з тимчасово окупованої території і перебувають на території України на законних підставах, Бориса Бабіна.

Він, зокрема, повідомив: «Серед основних проблем, з якими стикаються українські громадяни у сфері охорони здоров’я у Криму це дискримінація за наявністю фейкового російського громадянства, нестача якісних фахівців, відсутність сучасних вакцин та сучасних медичних протоколів».

Б.Бабін наголосив, що щомісячно на підконтрольні Україні території переміщується 100 тисяч осіб. І ці люди, здебільшого, звертаються за медичними послугами на території Херсонщини, як суміжного з окупованим Кримом регіону. І це питання ніяк не врегульоване і не підтримується, в тому числі, фінансово. Не враховані українці з тимчасово окупованих територій і під час реалізації медичної реформи. Не передбачені медичні працівники і в пунктах пропуску.

Комітет прийняв рішення направити Кабінету Міністрів лист з інформацією про стан медичного забезпечення українських громадян в окупованому Криму і поінформувати з даного питання на засіданні Верховної Ради.

Комітет розглянув питання про стан забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до життєво необхідних лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) із залученням спеціалізованих міжнародних організацій у 2016-2018 роках, а також заходи, що вживаються МОЗ для реалізації Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів (№ 582-р), та організації закупівель лікарських засобів та медичних виробів за кошти Державного бюджету України у 2019 та наступних роках після припинення 31 березня 2019 року дії Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі».

Учасники засідання наголошували, що закупівлі мають проводитися через систему «Прозоро» зі створенням Національної закупівельної агенції, яка буде постачати медикаменти своєчасно, якісно і буде закуповувати їх у виробників, а не посередників.

На засіданні було прийнято рішення визнати роботу МОЗ із забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до життєво необхідних лікарських засобів та медичних виробів, а також з виконання розпорядження Кабінету Міністрів незадовільною.

Окрім того, Комітет направить лист на ім’я голови Парламенту про пріоритетність питання припинення подальших міжнародних закупівель лікарських засобів. Також депутати підтримали пропозицію запрошувати на всі наступні засідання Комітету, які будуть стосуватися діяльності Міністерства охорони здоров’я, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

На засіданні були одностайно підтримані проекти постанов: про Звернення Верховної Ради до Кабінету Міністрів щодо звільнення заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Лінчевського (№ 8425) та про невизначення правового статусу керівництва Міністерства охорони здоров’я, невідповідності займаним посадам та звернення до Кабінету Міністрів щодо звільнення з займаних посад першого заступника Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун та заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Лінчевського (№ 8587). На підтримку даних постанов також виступили представники громадських організацій.

Її авторами є нардеп від «Батьківщини» Олександра Кужель, позафракційні Олег Мусій, Олександр Марченко, Володимир Литвин, нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий, депутат від «Опоблоку» Ігор Шурма, нардеп від фракції БПП Андрій Немировський та депутат від групи «Відродження» Андрій Шипко.

«Комітет за реформи, за ведення загальнообов’язкового державного медичного страхування. Вслухайтесь: 6 млрд гривень — це те, що сплатили українці податками своїми. В цьому році Міністерство охорони здоров’я мало закупити медикаменти в лікарні. Закуплено і поставлено в лікарні — нуль. За 6 млрд минулого року поставлено в лікарні 60 відсотків. Це не просто злочин — це геноцид українського народу, це не реформа», — наполягає голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

На наступній погоджувальній раді голова комітету рекомендуватиме очільнику парламенту внести проект постанови в прохідну частину порядку денного Верховної Ради.

«Лікарі виїжджають, кращі лікарі, тому що не знаходять тут собі застосунку, а прості люди не можуть отримати ту медичну допомогу, яка необхідна. Я думаю, що депутати все ж підтримають питання про те, щоб наполягати на її звільненні. Інше питання – як на це відреагує Кабмін і керівник нашого уряду, але я думаю, що йому теж зараз не дуже хочеться перед виборами підставляти себе під удар громадськості», — вважає член партії «За життя» Сергій Шапран.

Зазначимо, навіть якщо більшість депутатів підтримають цей проект постанови — рішення все одно буде не остаточним, адже матиме лише рекомендаційний характер. Вирішальне слово залишається за урядом та прем’єр-міністром.

_______________________________________________________________________________________________________

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун відреагувала на рішення профільного комітету Верховної Ради України щодо її звільнення.

«Коли суперечка програна наклеп стає інструментом тих хто програв.»

За 2 роки роботи нашої команди в Міністерство охорони здоров’я України вдалося:

Дати пацієнтам вибір лікуватися у того лікаря, якому вони довіряють. Безоплатно та без обмежень за будь-якою послугою, що гарантована державою. Вже майже 19 мільйонів громадян обрали своїх лікарів. Ця цифра щоденно зростає.

Ми почали фінансувати необхідні пацієнтам медпослуги через НСЗУ Національна служба здоров’я України замість простого утримання медичних закладів. Перші 161 медзаклад вже отримали понад 800 млн грн від Нацслужби здоров’я за останні 3 місяці. Це відбувається без посередників та за прозорими справедливими процедурами. Тисячі лікарів уже отримали суттєво підвищені зарплати. Далі більше.

Ліки від найпоширеніших та найнебезпечніших для українців хронічних хвороб можна отримати безоплатно або з суттєвою знижкою за програмою “Доступні ліки” — у кожній 3-й аптеці країни. 6,6 мільйона громадян вже користуються цією програмою.

Продовжуються ефективні державні закупівлі ліків та медичних виробів через міжнародні організації. Цього року Україна вперше виходить на забезпечення 100% запитів лікарень за 12 напрямами, серед яких ліки від тяжких хвороб, як гемофілія, дитячий церебральний параліч, ліки для трансплантації. Щотижня нові партії ліків доставляються в регіони. Ми працюємо над тим, щоб гарантувати їхнє потрапляння до головного клієнта — українців.

Вперше за 7 років в Україні є всі вакцини для планових щеплень.

В Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням. Вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно.

Сьогодні на уряді буде прийняте розпорядження про перерозподіл коштів (трохи більше 100 мільйонів гривень), які нам вдалось знайти, для того щоб відправити на лікування за кордон громадян, які перебувають на обліку цієї програми. За останні два роки за цією програмою пролікували більше українців ніж за всі попередні роки разом взято.

Тому сприймаємо вчорашню постанову комітету з питань охорони здоров’я про звернення до Кабінету міністрів України з вимогою звільнити команду агентів змін МОЗУ — як характерну відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво.

Дуже добре, що регулярно отримуємо такий фідбек. Це допомагає розуміти, що ми діємо правильно і виконуємо суспільний запит на справжні зміни.

Ми відчуваємо потужну підтримку мільйонів українців і будемо працювати зі ще більшим натхненням. Дякую за підтримку всім, хто допомагає Україні перейти від застарілої совєцької моделі до сучасної світової в системі охорони здоров’я!

 

 

 

 

По матеріалам:

iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/162756.html

news.t1.ua/ukraina/18149-ulyana-suprun-zreahuvala-na-sproby-yiyi-zvilnyty-sovyetskyy-fitbek.html

www.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2197584210526134/?type=3


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru