Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Отримання паспорта громадянина України та ІПН в 14 років.
0:26, 14 сентября 2020

Отримання паспорта громадянина України та ІПН в 14 років.


Кожна дитина, яка досягла 14-річного віку, зобов’язана отримати біометричний id-паспорт громадянина України, а в 18 років замінити «АйДі» картку на нову.

Для оформлення документа потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до територіального підрозділу Державної міграційної служби («паспортний стіл») за місцем проживання.

Для отримання id-паспорта у віці 14 років потрібні такі документи:

✅паспорти батьків;

✅свідоцтво про народження;

✅довідка про реєстрацію місця проживання.

Довідка про реєстрацію місця проживання дитини видається одному з батьків. Для отримання довідки мати чи батько звертаються у ЦНАП. Щоб прискорити процедуру видачі документа, рекомендується заздалегідь отримати «Картку прописки» (Форма № 16) в своєму ОСББ або ЖЕКу.

Якщо батьки розлучені, при подачі документів на «АйДі» паспорт необхідно додатково надати свідоцтво про розлучення (у цьому випадку документи приймаються тільки з одним паспортом — матері або батька).

Згідно чинного законодавства, після досягнення 14 років потрібно обов’язково встигнути отримати паспорт в строк до 1 (одного) місяця. Перевищення зазначеного терміну є порушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за несвоєчасне отримання паспорта у віці 14 років перший раз можливе тільки у формі попередження.

Штраф за відсутність паспорта по ст. 197 КУпАП може бути накладено в будь-якому віці, але тільки за умови повторного вчинення правопорушення протягом року (якщо громадянин вже притягувався до відповідальності за вказаною статтею, але паспорт так і не отримав).

Несвоєчасне отримання паспорта школярем призводить до неможливості реєстрації на Зовнішнє незалежне оцінювання і є підставою для відмови у допуску до ЗНО через відсутність ID-картки (стосується і тих учнів, які складають ЗНО після 9 класу).

Отримання ІПН в 14-18 років

Одночасно з першим оформленням id-паспорта у віці від 14 до 18 років можна автоматично отримати ідентифікаційний код (така можливість передбачена Постановою (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-realizaciyu-eksperimentalnogo-proektu-shchodo-stvorennya-spriyatlivih-umov-dlya-t100719) КМУ № 691).

Щоб оформити ІПН разом з «Айді» паспортом в 14 років потрібно зареєструватися в Державному реєстрі фізосіб — платників податку. Однак, відповідно до Порядку надання комплексної послуги «єМалятко», така реєстрація здійснюється без необхідності заповнення облікової картки фізичної особи-платника податку.

Для отримання ідентифікаційного податкового номера разом з біометричним паспортом в 14-річному віці необхідно підтвердити згоду дитини на присвоєння ІПН (для цього потрібно подати письмову заяву). Після отримання згоди Центр надання адміністративних послуг запитує інформацію з Єдиного державного демографічного реєстру, потім вносить її до Держреєстру фізичних осіб-платників податку і привласнює дитині ідентифікаційний код (цей номер записується на електронний чіп). Таким чином відбувається одночасне отримання ІПН і ID-карти.

З урахуванням норм чинного законодавства, оптимальний вік для отримання дитиною ІПН — 14 років (раніше ідентифікаційний податковий номер дитині зазвичай не потрібний).


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru