Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Новий клінічний протокол з екстреної медичної допомоги 2019. Наказ МОЗ України від 05.06.2019 № 1269.
13:12, 22 июня 2019

Новий клінічний протокол з екстреної медичної допомоги 2019. Наказ МОЗ України від 05.06.2019 № 1269.


Реформа системи охорони здоров’я в Україні рухається напрочуд дуже швидкими темпами, як ні одна реформа в інших галузях країни. Потрібно віддати належне команді Уляни Супрун.

Дійшла черга і до екстенної медицини.  5 червня 2019 МОЗ видало наказ № 1269 з новим клінічним протоколом екстреної медичної допомоги на 300 сторінок, наказ № 34 втратив чинність. Роботи додалося, вивчаєм, не тільки працівники екстренної медицини, але і сімейні лікарі — надання допомоги на догоспітальному етапі до приїзду ШМД.

 

Відтепер усі служби екстреної медичної допомоги незалежно від форми власності і підпорядкування надаватимуть допомогу за сучасними стандартами, що базуються на принципах доказової медицини.

Оновлені протоколи затверджені наказом МОЗ України № 1269 від 05.06.2019. Попередній наказ МОЗ України від 15.01.2014 № 34, який регулював роботу фахівців під час надання екстреної медичної допомоги, втратив чинність.

Оновлені протоколи базуються на принципах доказової медицини. Їх мають використовувати усі фахівці системи екстреної медичної допомоги.

Впровадження нових протоколів – частина комплексного підходу Міністерства охорони здоров’я до питання трансформації системи ЕМД. Він спрямований, перш за все, на покращення якості та доступності екстреної медичної допомоги для кожного громадянина.

 

Що дають оновлені клінічні протоколи

Для пацієнтів:

  • впевненість, що у разі потреби вас рятуватимуть дієвими, науково обгрунтованими і найкращими на сьогоднішній день методами;
  • так званий “людський фактор” і пов’язана з цим можливість помилок зведена до мінімуму.

Для фахівців, які надають екстрену медичну допомогу:

  • чіткі і сучасні стандарти, які не містять застарілих положень;
  • мінімізація ймовірності помилок.

Для керівників Центрів ЕМД та закладів охорони здоров’я:

  • уніфіковані сучасні алгоритми дій;
  • стандартизований підхід до аналізу роботи працівників та структур.

Для системи охорони здоров’я:

  • ще один крок в утвердженні доказової медицини;
  • більш якісна екстрена медична допомога і більше врятованих життів;
  • уніфікація догоспітальної допомоги і системний підхід у наданні допомоги на різних рівнях системи охорони здоров’я.

________________________________________________________________________________________

 

 

Наказ МОЗ України від 05.06.2019 № 1269 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги»

5 червня 2019
23695

Статус: Чинний

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

05.06.2019 N 1269

м. Київ

Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги

 

Відповідно до статті 141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частини сьомої статті 3 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», абзацу 15 підпункту 8 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, пункту 2.4 Методики розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313 (зі змінами), на підставі протоколу узгоджувальної наради щодо впровадження Нового клінічного протоколу «Екстрена медична допомога: догоспітальний етап» від 28 травня 2019 року № 1 та з метою удосконалення надання екстреної медичної допомоги на засадах доказової медицини

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Новий клінічний протокол «Екстрена медична допомога: догоспітальний етап» (далі – Новий клінічний протокол), що додається.

 

2. Державному підприємству «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» (Думенко Т.М.) забезпечити внесення документа, затвердженого пунктом 1 цього наказу, до реєстру медико-технологічних документів.

 

3. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.

 

4. Визнати такими, що втратили чинність:

 

1) наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31 серпня 2004 року № 437 «Про затвердження клінічних Протоколів надання медичної допомоги при невідкладних станах у дітей на шпитальному і дошпитальному етапах»;

 

2) наказ Міністерства охорони здоров’я України від 15 січня 2014 року № 34 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги».

 

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лінчевського О.В.

 

В.о. Міністра У. СУПРУН
ДОКУМЕНТИ до завантаження в форматі PDF:

 

[link]Текст наказу № 1269[/link]

 

[link]Додаток до наказу — клінічний протокол[/link]

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru