Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Наказ МОЗ України від 04.01.2018 № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги(ICPC-2-E)»
6:11, 14 января 2018

Наказ МОЗ України від 04.01.2018 № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги(ICPC-2-E)»


Сімейні лікарі,терапевти та педіатри у щоденній роботі користуватимуться міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Відповідний наказ затверджений Міністерством охорони здоров’я. Електронне ведення медичних записів та змога кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря – це значний крок на шляху побудови пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я.

 Допомога від МОЗ від 07.03.2019 в кінці сторінки.

Як поліпшити навички роботи з ІСРС-2: відеолекція і корисні інструменти. Корисна інформація від МОЗ.

МОЗ України затвердив наказ “Про деякі питання застосування україномовного варіанту міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)”. ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу.

ІСРС-2 для українських лікарів – це нова система, яка дозволяє концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики.

Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову і статистичну роботу, що обмежує їх час на потреби пацієнтів. Впровадження ІСРС-2 із подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗу із оптимізації роботи лікарів первинної ланки, з метою побудови дійсно пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я.

Наступними кроками МОЗ щодо впровадження ICPC-2 у 2018 році передбачено запуск навчального онлайн тренажеру для лікарів, поширення навчальних матеріалів і їх інтеграція в медичну освіту на до- та післядипломному рівні, проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів.

Довідково:

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) у 1987 році і наразі використовується її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року. Зручність у використанні, постійне удосконалення і максимальна відповідність змісту діяльності первинної медичної допомоги (ПМД) зробили ІСРС-2 ефективним інструментом для збирання та аналізу даних як для потреб клінічного управління ПМД, так і для статистичних потреб.

Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).

Міністерство охорони здоров’я у 2017 році підписало угоду з WONCA щодо ліцензійного використання ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була перекладена ІСРС-2. А українські лікарі тепер матимуть змогу долучитися до міжнародної спільноти медиків, які щоденно у своїй роботі використовують цю просту та зручну класифікацію.

Статус: Чинний

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

04.01.2018 N 13

м. Київ

Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги(ICPC-2-E)

Відповідно до статті 14-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я, пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, та з метою належного впровадження в Україні Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E) і дотримання відповідних авторських прав,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Україномовний варіант Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2-E (далі – ICPC-2-E), що додається;

2) Таблицю співставлення кодів ICPC-2-E і Міжнародної статистичної класифікації хвороб і споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду (далі – МКХ-10), [link]що додається[/link].

2. Дозволити використання ICPC-2-E у роботі лікарів, що надають первинну медичну допомогу, а також для розробки програм, застосунків, баз даних, письмових, усних, аудіовізуальних та будь-яких похідних творів, що розробляються Міністерством охорони здоров’я України або на його замовлення чи в його інтересах.

3. Врахувати, що будь-який твір, розроблений з використанням дозволу, вказаного у пункті 2 цього наказу, та у якому застосовується ICPC-2-E, повинен містити такі написи:

— «INTERNATIONAL CLASSIFICATION OF PRIMARY CARE (ICPC-2-E)»;

— «Copyright © WONCA [2016]»;

— «World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians», які можуть розміщуватися у тексті, на веб-сторінці або за гіперпосиланням таким чином, щоб забезпечити щонайменше одноразову можливість ознайомлення з ними користувачів твору.

4. Врахувати, що будь-який твір, розроблений відповідно до дозволу, вказаного у пункті 2 цього наказу, та який використовує ICPC-2-E, використовується виключно на території України.

5. Медичному департаменту (Гаврилюк А.О.) забезпечити розміщення Україномовного варіанту ICPC-2-E та Таблицю співставлення  кодів ICPC-2-E та МКХ-10 на веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.

6. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести зміст цього наказу до відома керівників підпорядкованих закладів охорони здоров’я.

7. Контроль за виконанням покласти на заступника Міністра О.Лінчевського.

В.о. Міністра У. СУПРУН
Документи  для завантаження:

 

Таблиця співставлення кодів ICPC-2-E та МКХ-10

 

[link]dn_20180104_13_dod (pdf, 332 Кб)[/link]

 

Наказ

 

[link]dn_20180104_13 (pdf, 221 Кб)[/link]

 

Нові коди

 

[link]dn_20180104_13_dod_icpc (pdf, 271 Кб)[/link]

__________________________________________________________________________________________

 

 Допомога від МОЗ від 07.03.2019 натисніть посилання:

 [link]Як поліпшити навички роботи з ІСРС-2: відеолекція і корисні інструменти. Корисна інформація від МОЗ.[/link]


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru