Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Наказ МОЗ України № 157 від 26 січня 2018 року. МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації
1:36, 18 марта 2018

Наказ МОЗ України № 157 від 26 січня 2018 року. МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації


13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров’я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2  у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ в процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 — перший крок на цьому шляху.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

 • № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»
 • № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,
 • № 025-3/о «Медична карта студента № __»
 • № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»
 • № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»
 • № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»
 • № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп’ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно.

Облік пацієнтів на первинній ланці має бути адекватним та ефективним. Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.
На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів. Це своєю чергою сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я. Викорінюючи радянську спадщину та створюючи адекватні умови для роботи медичного персоналу, уже з цього року на первинній ланці впроваджуються кардинальні та якісні зміни. Оновлена первинна ланка зможе вирішувати більшість проблем пацієнтів, адже згідно з даними ВООЗ близько 80% звернень пацієнтів можна вирішити саме на прийомі у сімейного лікаря.

Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню.

МОЗ СКАСУВАЛО ОСТАННІ ТАЛОНИ В МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ

Протягом десятиріч лікарі, медсестри та працівники реєстратури поліклінік та ЦПМСД вручну заповнювали документи, в яких не має практичної необхідності для сучасної охорони здоров’я. Форми документів були затверджені Міністерством, їх дотримання було обов’язковим для медичних закладів всіх форм власності. Навіть найсучасніші лікарні повинні були вести разом з електронним документообігом паперовий.

Найбільш символічними у тому, що писали лікарі, були талони. При кожному зверненні пацієнта оформлялись талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) майже з 40 полями для заповнення або талон на прийом до лікаря (025-4/о) та талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів(025-2/о).

З цією інформацією далі нічого не відбувалось. Талони складались в коробки і збирали пил. Все, що було потрібно лікарю, він фіксував в картці хворого.

Існування талонів приводило до анекдотичних ситуацій. В деяких медичних закладах з’являлись “талони на талони”. Пацієнт мав відстояти чергу, щоб отримати маленький талончик (не по формі МОЗ) на отримання через декілька днів талончику (по формі МОЗ) на візит до лікаря ще за декілька днів.

За роки незалежності на заповнення тільки цих трьох талонів лікарі, медсестри та працівники реєстратури витратили не менш ніж 500 000 000 (п’ятсот мільйонів) годин.  На папір для цих талонів використали близько 2 000 000 дерев, або 5 000 гектарів лісу.

Ліс можна посадити. Не можна повернути час лікарів, який вони витратили на паперову роботу, а не на пацієнтів. Важко оцінити втрати нервових клітин в чергах за “талонами на талони”.

Міністерство вважає скасування цих талонів символічним кроком, які відкривають велику програму поступового скасування всієї застарілої паперової статистичної документації та переходу на eHealth.

Ми переходимо на нову філософію збору звітності та статистики: медпрацівники мають вносити тільки потрібну інформацію, один раз і тільки в одному місці. Статистичні дані не треба заповнювати окремо — вони мають формуватися автоматично із медичних записів. Паперовий документообіг має зберігатися тільки для закладів, що не почнуть роботу з МІСами та eHealth.

В центрі уваги лікаря і медсестри має бути пацієнт.

СКАСОВАНА КОНТРОЛЬНА КАРТА ДИСПАНСЕРНОГО НАГЛЯДУ № 030/О

“Диспансеризація” — регулярний огляд здорових людей — не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Більше того, надмірні радіологічні обстеження є небезпечними для пацієнтів, а значна кількість діагностичних обстежень і лабораторних досліджень призводить до накопичення помилкових результатів і подальшого непотрібного лікування.

По суті лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Це було щоденне тренування на уважність для медиків — бо єдиним кого цікавили ці форми зі звітами про “проведену роботу” були перевіряючі.

Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року. Ця модель є традиційною для цивілізованих країн світу.

МОЗ ПОЧИНАЄ ПЕРЕХІД НА ЦИВІЛІЗОВАНУ МОДЕЛЬ ВИКЛИКІВ ЛІКАРІВ ДОДОМУ

Сьогодні всі звернення пацієнтів до своїх медичних закладів реєструються в книзі запису викликів лікарів додому (№ 031/о) працівниками реєстратури. Після цього лікар отримує цей журнал і має відзвітувати, що він зробив всі візити за зазначеними викликами.

Пацієнт та лікар спілкувались через реєстратуру (не завжди привітну) та стрічку в журналі. Пацієнт не мав доступу до лікаря, а лікар до пацієнта — якщо проблема не потребує візиту, домовитись про це лікар та пацієнт не могли.

З 13 березня скасовується Книга запису викликів лікарів додому (№ 031/о).

Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили реєстратуру.

Пацієнт та лікар зможуть отримати доступ один до одного по телефону. Час лікаря є цінним та обмеженим суспільним ресурсом. Кожен пацієнт повинен розуміти, що коли лікар іде до нього додому, він не допомагає щонайменше трьом іншим пацієнтам. Пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.

Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм медичним працівником телефоном — одна з послуг, що найбільше цінується пацієнтами.

Усе звітування про прийоми, проведені лікарем зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома.

Ці відомості фіксуються у втричі скороченій формі 039/о

МОЗ ВИЗНАЄ СТУДЕНТІВ ЗВИЧАЙНИМИ ЛЮДЬМИ

13 березня скасовується форма № 025-3/о «Медична карта студента». У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка.

Нагадуємо, що з запуском реформи у містах, студенти, які там навчаються, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров‘я. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

МОЗ: З 13 БЕРЕЗНЯ МЕДИЧНА КАРТА ДИТИНИ ДЛЯ ВСТУПУ В ШКОЛУ ТА ДИТЯЧИЙ САДОК Є НЕПОТРІБНОЮ

Медики України щороку заповнювали до мільйона медичних карток дитини (026/о), які вимагали для прийняття в дитячий садок та школу.

Цей документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки та зберігався в школах та дитячих садках.

Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику.

Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію.

З 13 березня для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.

Порядок огляду дітей до навчальних закладів також чекають зміни, про які ми проінформуємо пізніше. Планується приведення складу скринінгів для дітей до науково обгрунтованого рівня та традиційного для цивілізованих країн обсягу і відкриття можливостей проводити огляд сімейним лікарем або педіатром з залученням спеціалістів за умови реальної необхідності.

МОЗ РОЗПОЧИНАЄ ПЕРЕХІД НА КОДИ ICPC-2

З 13 березня змінено склад та сутність форми 074/о.

Припинив існувати “Журнал реєстрації амбулаторних хворих”, в якому фіксувалися ім’я хворого, його вік, місце проживання, роботи, навчання. З 10 полей, які заповнював лікар при кожному зверненні пацієнта, тільки 2 стосувались медицини.

З 13 березня форма 074/о стає “Журналом реєстрації амбулаторних пацієнтів”.

Зміна назви суттєва: “хворі” змінилися на “пацієнтів”. У людини може бути безліч причин для звернення до лікаря, окрім безпосередньо хвороби: консультації щодо відмови від шкідливих звичок, зміни дієти та харчування, проведення вакцинації, отримання довідки тощо.

В новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома.

Цей журнал буде стандартом обліку звернень пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти. Заклади ПМД, які наразі не мають комп’ютерів, будуть вести на перехідному етапі таку відомість в паперовій формі.

Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу та дії лікаря за кодами ІСРС-2, затвердженими Наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги(ICPC-2-E)»
Зміна цього журналу відкриває практичне впровадження системи ICPC-2 на рівні лікарів.

ПОДАЛЬШІ ДІЇ

Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт і їх узгодження з процесами комп’ютеризації. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям.

Також здійснюється робота щодо переробки та суттєвого скорочення (до 10 разів) звітних статистичних форм, в першу чергу Форми №12 і Форми №20.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

действует с 13.03.2018

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

26 січня 2018 року № 157

Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 лютого 2018 р. за № 182/31634

Відповідно до підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, з метою вдосконалення звітності з питань охорони здоров’я

НАКАЗУЮ:

1.Унести до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, такі зміни:

1) у підпункті 1.34 пункту 1 слово «хворих» замінити словом «пацієнтів»;

2) форму первинної облікової документації № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних хворих» та Інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних хворих», зареєстровану в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 694/21007, викласти у новій редакції, що додаються.

2. Унести до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 липня 2014 року № 527 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які  надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 року за № 959/25736, такі зміни:

1) підпункт 2 пункту 1 викласти в такій редакції:

«2) форму первинної облікової документації № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів» та Інструкцію щодо її заповнення;»;

2) форму первинної облікової документації № 039/о «Відомість обліку відвідувань у поліклініці (амбулаторії), диспансері, центрі первинної медико-санітарної допомоги, консультації, вдома» та Інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації № 039/о «Відомість обліку відвідувань у поліклініці (амбулаторії), диспансері, центрі первинної медико-санітарної допомоги, консультації, вдома», зареєстровану в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 року за № 960/25737, викласти у новій редакції, що додаються.

 1. Визнати такими, що втратили чинність, форми первинної облікової документації та інструкції щодо їх заповнення згідно з переліком, що додається.
 2. Медичному департаменту забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
 3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади охорони здоров’я, забезпечити впровадження зазначених форм та інструкцій щодо їх заповнення.
 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лінчевського О. В.
 5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

В. о. Міністра
У. Супрун

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров’я України
14 лютого 2012 року N 110
(у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України
від 26 січня 2018 року N 157)
Найменування міністерства, іншого органу виконавчої
влади, підприємства, установи, організації, до сфери
управління якого (якої) належить ліцензіат
_____________________________________________
_____________________________________________Найменування та місцезнаходження (повна поштова
адреса) ліцензіата, де заповнюється форма
_____________________________________________ Код за ЄДРПОУ                   |__|__|__|__|__|__|__|__|
МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ Форма первинної облікової документації N 074/о ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ МОЗ України
|__|__|__|__|__|__|__|__| N |__|__|__|__|
ЖУРНАЛ
реєстрації амбулаторних пацієнтів за ____ рік Почато «___» ____________ 20__ року                                          Закінчено «___» _________ 20__ року Прізвище, ім’я, по батькові лікаря / молодшого спеціаліста з медичною освітою
____________________________________________________________________________________ Спеціальність лікаря / молодшого спеціаліста з медичною освітою
_____________________________________________________________________________________ Місце провадження медичної практики:
місто — 1; село — 2; гірський населений пункт — 3
N з/п Дата відвідування Відвідування (первинне — 1; повторне — 2; завершення епізоду — 3) Вид консультації
(амбулаторно — 1;
вдома — 2;
по телефону — 3)
Прізвище, ім’я, по батькові пацієнта Стать Дата народ-
ження
Номер телефону пацієнта Причина звернення
(код згідно з ІСРС-2-Е)
Код діагнозу (для центрів первинної медико-санітарної допомоги та інших лікарів згідно з МКХ-10) Код процесу згідно з ІСРС-2-Е (обстеження, лікування, направлення, видача довідки тощо) Пільгова категорія
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

В. о. директора Медичного департаменту                                                                                                                 А. Гаврилюк

 

[link]Скачать бланк журнала приёма[/link]

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров’я України
14 лютого 2012 року N 110
(у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України
від 26 січня 2018 року N 157) Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 лютого 2018 р. за N 182/31634

Інструкція
щодо заповнення форми первинної облікової документації N 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів»

 1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації N 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів» (далі — форма N 074/о).
 2. Форма N 074/о заповнюється медичним персоналом (лікарями, молодшими спеціалістами з медичною освітою) всіх спеціальностей, які ведуть самостійний амбулаторний прийом і відвідування пацієнтів удома, в амбулаторіях, кабінетах, поліклініках, поліклінічних відділеннях лікарень усіх профілів (у тому числі психіатричних і наркологічних), міських і сільських, які обслуговують населення (дорослих віком 18 років і старше та дітей віком 0 — 17 років включно), диспансерах усіх профілів, жіночих консультаціях пологових будинків та самостійних диспансерних і поліклінічних відділеннях науково-дослідних інститутів, у центрах первинної медико-санітарної допомоги, фельдшерсько-акушерських пунктах, лікарських і фельдшерських пунктах охорони здоров’я, травмпунктах та у приймальних відділеннях закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну допомогу, щодо амбулаторних пацієнтів, які звернулись за допомогою.
 3. На титульній сторінці форми N 074/о зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, спеціальність медичного персоналу (лікаря / молодшого спеціаліста з медичною освітою), а також місце провадження медичної практики.

При визначенні місця провадження медичної практики слід враховувати адміністративно-територіальний устрій, а також особливості населених пунктів, яким надано статус гірських відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

 1. У графах 1, 2 вказуються номер за порядком запису та дата (число, місяць) відвідування.
 2. У графі 3 ставиться відмітка про відвідування: первинне — 1 (якщо пацієнт вперше звертається до лікаря з цією проблемою/захворюванням), повторне — 2 (якщо це не перше звернення пацієнта з цією проблемою/захворюванням до лікаря); завершення епізоду медичної допомоги — 3 (якщо пацієнт вже відвідував лікаря, одужав і це його останній візит із цією проблемою/захворюванням).
 3. У графі 4 вказується вид консультації: амбулаторно, в умовах закладу охорони здоров’я — 1, вдома у пацієнта — 2, консультація телефоном або іншими засобами комунікації — 3.
 4. У графах 5 — 8 зазначаються паспортні дані (прізвище, ім’я, по батькові) пацієнта, стать (чоловіча, жіноча), дата (число, місяць, рік) народження для ідентифікації пацієнта та номер телефону для контакту.
 5. У графі 9 вказується код причини звернення пацієнта згідно з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ICPC-2-E (далі — ICPC-2-E), україномовний варіант якої затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04 січня 2018 року N 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)».
 6. У графі 10 вказується код діагнозу згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я Десятого перегляду (МКХ-10).
 7. У графі 11 зазначають код(и) процесу(ів) згідно з ICPC-2-E (обстеження, призначення лікування, направлення, видача довідки тощо).

Медичний персонал, який надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, не заповнює графи 9, 11.

 1. У графі 12 зазначається пільгова категорія пацієнта, а саме інвалід війни — 1; учасник війни — 2; учасник бойових дій — 3; особа, яка належить за пільгами до ветеранів війни — 4; інвалід — 5; учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — 6; евакуйований із зони відчуження — 7; особа, яка проживає на території зони радіоекологічного контролю — 8; дитина, яка народилась від батьків, що віднесені до 1 — 3 категорій осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із зони відчуження, а також відселені із зон безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення — 9; інша пільгова категорія — 10.
 2. Дані форми N 074/о щодо числа відвідувань використовуються при заповненні форми первинної облікової документації N 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я від 28 липня 2014 року N 527 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 року за N 959/25736 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26 січня 2018 року N 157).
 3. Строк зберігання форми N 074/о — 5 років.

В. о. директора Медичного департаменту                                                                                                                                   А. Гаврилюк

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров’я України
28 липня 2014 року № 527
(у редакції наказу
Міністерства охорони здоров’я України
від 26 січня 2018 року № 157)

 

Найменування міністерства, іншого органу виконавчої
влади, підприємства, установи, організації, до сфери
управління якого (якої) належить ліцензіат

_______________________________________________

_______________________________________________

Найменування та місцезнаходження (повна поштова
адреса) ліцензіата, де заповнюється форма

_______________________________________________

Код за ЄДРПОУ|__|__|__|__|__|__|__|__|

МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Форма первинної облікової документації

№ 039/о

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ МОЗ України
|__|__|__|__|__|__|__|__| № |__|__|__|__|

                                                                                                                         ВІДОМІСТЬ


обліку відвідувань пацієнтів

                                                                                                          за ______________ 20__ року

                                                     Прізвище, ім’я, по батькові лікаря / молодшого спеціаліста з медичною освітою

                                                    _____________________________________________________________________________________

                                                                         Спеціальність лікаря / молодшого спеціаліста з медичною освітою

                                                   _____________________________________________________________________________________

                                                                                        Місце провадження медичної практики:

                                                                           місто — 1; село — 2; гірський населений пункт — 3|__|

                                                 Лікар / молодший спеціаліст з медичною освітою __________________________________________

(прізвище, підпис)

 

Числа місяця Кількість відвідувань, усього Кількість відвідувань дітей віком 0-17 років включно
(із графи 1)
Кількість відвідувань вдома, усього

Кількість відвідувань вдома дітей віком 0-17 років включно
(із графи 3)

А 1 2 3 4

В. о. директора Медичного департаменту
А. Гаврилюк

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров’я України
28 липня 2014 року № 527
(у редакції наказу
Міністерства охорони здоров’я України
від 26 січня 2018 року № 157)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 лютого 2018 р. за № 183/31635

ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів»

 1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів» (далі — форма № 039/о).
 2. Форма № 039/о заповнюється щомісяця медичним персоналом (лікарями, молодшими спеціалістами з медичною освітою) всіх спеціальностей, які ведуть самостійний амбулаторний прийом та відвідування пацієнтів удома, в амбулаторіях, поліклініках, поліклінічних відділеннях лікарень усіх профілів (у тому числі психіатричних і наркологічних), міських і сільських, які обслуговують населення (дорослих віком 18 років і старше та дітей віком 0-17 років включно), диспансерах усіх профілів, жіночих консультаціях пологових будинків та самостійних, диспансерних і поліклінічних відділеннях науково-дослідних інститутів, у центрах первинної медико-санітарної допомоги (далі — ЦПМСД), фельдшерсько-акушерських пунктах, лікарських та фельдшерських пунктах охорони здоров’я.
 3. Форму № 039/о заповнюють також лікарі-консультанти, завідувачі відділень, лікарі денних стаціонарів, які ведуть амбулаторний прийом у поліклініці та вдома.
 4. Лікарі допоміжних відділень (кабінетів) враховують відвідування за формою № 039/о при призначенні процедур та досліджень, якщо зроблено відповідний запис у формах первинної облікової документації: № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого № ___», затвердженій наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі — наказ МОЗ від 14 лютого 2012 року № 110), або № 112/о «Історія розвитку дитини № ___», затвердженій наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 липня 2014 року № 527, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 року за № 959/25736 (далі — наказ МОЗ від 28 липня 2014 року № 527).
 5. Форму № 039/о заповнюють також психотерапевти при проведенні групових занять: число відвідувань враховується за кількістю хворих, які перебувають у групі. Обліку підлягають відвідування лікарів, які надають медичну допомогу в спеціально виділений для амбулаторного прийому час: у разі виїздів в інші заклади охорони здоров’я (районні лікарні, дільничні лікарні і амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, ЦПМСД).
 6. Відвідування, які здійснені пацієнтом протягом дня до одного і того самого лікаря, враховуються як одне відвідування.
 7. Не заповнюють форму № 039/о лікарі станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, лікарі військових комісаріатів.
 8. Форму № 039/о не заповнюють лікарі-стоматологи, лікарі зубні, які враховують свою роботу за формами первинної облікової документації: № 039-2/о «Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)», затвердженою наказом МОЗ від 28 липня 2014 року № 527; № 039-3/о «Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога-ортодонта (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)», № 039-4/о «Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога-ортопеда», затверджених наказом МОЗ від 14 лютого 2012 року № 110.
 9. Форма № 039/о заповнюється на підставі форми первинної облікової документації № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів», затвердженої наказом МОЗ від 14 лютого 2012 року № 110 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26 січня 2018 року № 157).
 10. На титульній сторінці форми № 039/о зазначаються прізвище, ім’я, по батькові та спеціальність лікаря / молодшого спеціаліста з медичною освітою, а також місце провадження медичної практики.

При визначенні місця провадження медичної практики слід враховувати адміністративно-територіальний устрій, а також особливості населених пунктів, яким надано статус гірських відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

 1. У графі «А» зазначаються числа місяця, за який заповнюється форма № 039/о.
 2. У графі 1 зазначається загальна кількість відвідувань пацієнтами лікарів усіх спеціальностей / молодших спеціалістів з медичною освітою, які ведуть амбулаторний прийом.
 3. У графі 2 зазначається загальна кількість відвідувань медичного персоналу дітьми віком 0-17 років включно (із графи 1).
 4. У графі 3 вказується кількість відвідувань медичним персоналом пацієнтів вдома, усього (дорослих віком 18 років і старше та дітей віком 0-17 років включно).
 5. У графі 4 вказується кількість відвідувань медичним персоналом дітей віком 0-17 років включно вдома (у тому числі патронажних) (із графи 3).
 6. Строк зберігання форми № 039/о — 1 рік після звітного періоду.

В. о. директора Медичного департаменту А. Гаврилюк

____________________________________________________________________________________________________________________________________

ПЕРЕЛІК 
форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що втрачають чинність

1. Форми первинної облікової документації та інструкції щодо їх заповнення, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року [link]№ 110[/link] «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, а саме:

[link]форма № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»[/link], зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 670/20983;

[link]форма № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»[/link], зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 671/20984.

2. Форми первинної облікової документації та інструкції щодо їх заповнення, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року [link]№ 435[/link] «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522, а саме:

[link]форма № 025-3/о «Медична карта студента № __»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 025-3/о «Медична карта студента № __»[/link], зареєстрована в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 994/23526;

[link]форма № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»[/link], зареєстрована в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 995/23527;

[link]форма № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»[/link], зареєстрована в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 996/23528;

[link]форма № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини  (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»[/link], зареєстрована  в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 997/23529;

[link]форма № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»[/link] та [link]Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»[/link], зареєстрована в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 1000/23532.

Джерело: Верховна рада України

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru