Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Четверг, 27 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ПОПЕРЕДИВ, ЩО УРЯД ЗАПРОВАДИВ КАРАНТИН НЕЗАКОННО
22:22, 30 августа 2020

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ПОПЕРЕДИВ, ЩО УРЯД ЗАПРОВАДИВ КАРАНТИН НЕЗАКОННО


Але наразі він продовжить діяти. Оскільки все дуже формально. 🤦🏻‍♂️

☝🏻 Ситуація полягає у наступному.
Конституційний суд закрив провадження у справі про перевірку конституційності деяких положень постанови Кабміну України про встановлення карантинних обмежень від 20 травня 2020 року на підставі втратою ними чинності. Сталося це, оскільки до постанови неодноразово вносилися зміни, а КС може розглядати акт у межах конституційного подання і чинний — тобто лише первинний текст, який уже не діє.

❗️ Однак, це не скасовує того факту, що весь цей кіпіш з карантином – незаконний. Ми вже писали про те, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом — актом, ухваленим Верховною Радою. А от запроваджувати такі обмеження підзаконним актом уряду неконституційно.

☝🏻 Тобто, друзі, ви ж розумієте, що штрафи за перебування у громадських місцях без маски, заборона роботи суб’єктам підприємництва у різних сферах, примус до обсервацій/самоізоляцій, обмеження у праві на пересування тощо — НЕЗАКОННІ за своєю природою?

❗️ ЦЕ — ПЕРЕМОГА!

Та ще багато всього, суто бюджетного..

Велика палата Конституційного Суду України… вирішила:

1️⃣ Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення:
🔹 частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року №294–ІХ зі змінами;
🔸 абзацу дев’ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»» від 13 квітня 2020 року №553–ІХ.

2️⃣ Неконституційними визнано й положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року №294–ІХ зі змінами, Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»» від 13 квітня 2020 року №553–ІХ. Ці норми втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

☝🏻 Розшифровочка для неюристів

Мова йде про заробітну плату, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, а також заробітну плату, суддівську винагороду, грошове забезпечення народних депутатів України, суддів, суддів Конституційного Суду України, членів Вищої ради правосуддя, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорів, працівників, службових і посадових осіб Національного банку України, а також інших службових і посадових осіб, працівників, оплата праці яких регулюється спеціальними законами (крім осіб, встановлених у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України відповідно до частини другої цієї статті), розмір якої не повинен перевищувати 10 мінімальних заробітних плат.

Установлення граничного розміру заробітної плати, грошового забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, передбачене у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України, є невизначеним щодо дії в часі та не забезпечує передбачуваності застосування цих норм права.

Обмеження передбачених оспорюваними положеннями статті 29 Закону №294 виплат є допустимим за умов воєнного або надзвичайного стану, однак такого роду обмеження має запроваджуватися пропорційно, з встановленням чітких часових строків та у жорсткій відповідності до Конституції та законів України.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru