Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Імунізація населення проти поліомієліту на 2015 рік
12:38, 05 ноября 2015

Імунізація населення проти поліомієліту на 2015 рік


Міністерством охорони здоров’я України у відповідь на спалах поліомєліту та з метою припинення циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів підготовлено наказ від 09.10.2015 № 671 «Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо  імунізації населення від поліомієліту  на 2015 рік», яким затверджено план заходів щодо імунізації населення від поліомієліту.

Основним заходом, передбаченим Планом є проведення 3-х раундів додаткової вакцинації. Два тури — дітям віком від 2 місяців до 6 років (5 років, 11 місяців, 29 днів). Третій — розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років, 11 місяців, 29 днів).

Станом на 05.10.2015 року відповідно до наказів від 25.09.2015 № 625 «Про розподіл вакцини 090 tOPV 10Flask_10Doses_VVMXFAR UNI та виробів медичного призначення, наданих Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), у якості гуманітарної допомоги» та від 28.09.2015 № 631 «Про розподіл вакцини IMOVAX_POLIO 10F_10D_VVM XFAE INT та виробів медичного призначення, наданих Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), у якості гуманітарної допомоги» поставлено у регіони 2,2 млн. доз вакцини проти поліомієліту ОПВ та 600 тис. доз вакцини ІПВ.

Поставлена інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) має бути використана для проведення лише першого щеплення всім не вакцинованим проти поліомієліту дітям.

Відповідно до рішення Оперативного штабу від 02.10.2015 року, затвердженого наказом МОЗ від 11.09.2015  № 590 «Про утворення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з попередження циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів», усі діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ або у складі комбінованих вакцин) та в подальшому не менше ніж через 2 (два) тижні розпочинають щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової турової імунізації.

Рекомендації щодо проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках раундів вакцинації ОПВ

Критерії включення дітей для отримання ОПВ в рамках раундів вакцинації.

 1. Вакцинації ОПВ підлягають усі діти, яким виповнилося на момент початку туру 2 місяці.
  1. Якщо на момент проведення другого раунду дитині виповнилося 2 місяці, вона включається до проведення вакцинації в другому та третьому раундах вакцинації.
  2. Якщо на момент проведення третього раунду дитині виповнилося 2 місяці, вона включається до проведення вакцинації в третьому раунді вакцинації.
 2. Діти які не отримали жодної дози вакцини проти поліомієліту отримують першу дозу ІПВ та можуть бути далі вакциновані ОПВ не раніше ніж 14 днів після отримання ІПВ..
 3. Діти які раніше отримали щонайменше одну дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ окремо чи в складі комбінованих вакцин або ОПВ) більше ніж 14 днів, повинні отримати ОПВ в рамках раундів вакцинації ОПВ незалежно від часу отримання останньої дози.
 4. Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ складає 3 тижні, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ складає один місяць (30 діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.
 5. Дітям, яким виповнився максимальний вік для включення до раундів вакцинації ОПВ (1 та 2 раунди вакцинації ОПВ – 5 років 11 місяців 29 днів; 3 раунд – 9 років 11 місяців 29 днів), до чергових раундів вакцинації ОПВ не включаються.
 6. Якщо дитина, відповідного віку для включення до раундів вакцинації ОПВ, з тих чи інших причин не отримала вакцинацію ОПВ протягом тривалості раунду вакцинації ОПВ, така дитина все одно включається до наступних раундів вакцинації ОПВ.

Облік проведених щеплень для профілактики поліомієліту.

 1. Для кожного раунду вакцинації ОПВ заклади охорони здоров’я мають переглядати і оновлювати список дітей цільової вікової групи на відповідній адміністративній території.
 2. Вакцинація ОПВ проти поліомієліту, що проведена за Календарем (наказ МОЗ України №551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні») під час проведення одного з раундів вакцинації ОПВ, зараховується як вакцинація проведена в рамках цього раунду вакцинації ОПВ.
 3. Вакцинація ОПВ проти поліомієліту, проведена за Календарем (наказ МОЗ України №551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні»), але не проведена під час раунду вакцинації ОПВ, не зараховується як вакцинація ОПВ проведена в рамках раунду.
 4. До плану вакцинації в рамках раундів вакцинації ОПВ включаються діти відповідних вікових категорій незалежно від наявності протипоказань до вакцинації ІПВ/ОПВ.
 5. Вакцина ОПВ в рамках раундів вакцинації вводиться або в один день, або з будь-яким інтервалом з вакцинами, що використовуються для вакцинації за Календарем (за винятком БЦЖ. Інтервал з вакцинацією БЦЖ має складати 1 місяць.)
 6. Отримана вакцинація ІПВ/ОПВ в рамках раундів вакцинації ОПВ з дотриманням установлених МОЗ України (наказ МОЗ України №551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні») мінімальних інтервалів між щепленнями для профілактики поліомієліту, що співпала з вакцинацією за віком (вакцинацією в рамках календаря щеплень), зараховується в т.ч. і як вакцинація проведена за віком.

Порядок проведення щеплень для профілактики поліомієліту.

 1. З метою раціонального використання вакцини в закладах охорони здоров’я, необхідно визначити окремий день для проведення вакцинації дітей ІПВ з багатодозових флаконів, окремі дні (4 дні тижня) для вакцинації ОПВ з багатодозових флаконів. Не дозволяється поєднувати в один день різним дітям в одному закладі охорони здоров’я вакцинацію ІПВ та ОПВ. Відкритий флакон має зберігатися у холодильнику при температурі +2-+8 та не повинен використовуватися після 6 годин з моменту відкриття флакону.
 2. В усній або письмовій формі запрошують до закладів охорони здоров’я дітей, які підлягають щепленню, батьків або інших законних представників, що їх замінюють, у день, визначений для проведення щеплень.
 3. Протипоказання до вакцинації ОПВ та ІПВ визначаються чинними рекомендаціями МОЗ України щодо проведення імунопрофілактики (наказ МОЗ України №551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні»).
 4. Вакцинація в рамках раундів вакцинації ОПВ проводиться в закладах охорони здоров’я та за потреби виїзними бригадами, після огляду дитини за інформованою згодою одним з батьків або іншим законним представником дитини
 5. Кабінет щеплень може бути постійно діючим або тимчасовим. Постійно діючий або тимчасовий кабінет.
 6. Згода або відмова від вакцинації здійснюється шляхом заповнення форми первинної облікової документації № 063-2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 грудня 2009 року № 1086, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02 серпня 2010 року за № 594/17889.
 7. На кожну вакциновану дитину повинні бути належним чином заповнені наступні документи:
  • Форма №063/2 Поінформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини батьками або іншими законними представниками дитини для проведення вакцинації або туберкулінової проби;
  • Форма №025/o Медична карта амбулаторного хворого (або картки 025-1/o, або 025-3/o або 026/o);
  • Форма №112/o Медична карта дитини;
  • Форма №063/o Картка імунізації.

Правила використання та зберігання ОПВ.

 1. Доза вакцинації складає 2 краплі (0,1 мл). В кожному флаконі ОПВ міститься 10 доз. Для другого та третього раундів, залежно від наявності вакцини та епідеміології спалаху, може бути розглянуте застосування інших прекваліфікованих ВООЗ вакцин ОПВ або ж її іншої форми випуску (напр..: та ж вакцина у 20-ти дозових флаконах).
 2. Відкритий флакон з вакциною ОПВ може використовуватися протягом сесії імунізації тривалістю до 6 годин або до кінця робочого дня, залежно від того, що настане першим. Вакцина не повинна використовуватися після 6 годин з моменту відкриття флакону. Всі відкриті флакони мають бути негайно утилізовані після 6 годин з моменту відкриття.
 3. Коли відкривається багатодозовий флакон ОПВ, медичний працівник на флаконі вказує дату і час відкриття флакону.
 4. На рівні закладів охорони здоров’я ОПВ вакцини мають зберігатися у холодильнику при температурі від +2 до +8o
 5. Використовуватися можуть лише ті флакони з ОПВ, на яких термоіндикатор вказує на оптимальні умови зберігання ОПВ – внутрішній квадрат термоіндикатору світліший за зовнішнє коло. У всіх випадках, коли внутрішній квадрат термоіндикатору на флаконі, що місить ОПВ, однаковий за кольором або темніший за зовнішнє коло, вакцину з такого флакону використовувати заборонено.

Методика введення ОПВ

 1. Попросіть батька/матір потримати дитину, голова дитини легко відхилена назад.
 2. Підборіддя та щоки мають бути сухими: менша вірогідність розливу ОПВ.
 3. М’яко відкрийте рот дитини або натиснувши великим пальцем на підборіддя (для немовлят) або легенько стиснувши пальцями щічки дитини.

Переконайтесь, що 2 краплі вакцини впали з піпетки на язик. Не торкайтеся дитини піпеткою.

PS: Доповнення на другий раунд вацинації дивіться тут:  Доповнення до второго раунду вакцинації

Рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту в рамках раундів вакцинації

скачать:

Рекомендації

Інформація по вакцинам:

в форматі Word

в форматі PDF

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru