Тільки молодшому медперсоналу?
Якщо уважно вивчити слідуючі документи:
- [link]Закон України про оплату праці[/link]
- [link]Постанова КМУ від 30 серпня 2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»[/link]
- [link]Кодекс законів про працю в Україні[/link]
- [link]Закон України «Про колективні договори і угоди»[/link]
можно зробити висновок, що усім медпрацівникам, які працюють з дезінфікуючими засобами предбачено доплату 10% посадового окладу (тарифної ставки).
Але ніде не визначено, скільки часу має працювати працівник із дезінфікуючими засобами. Адже одні працівники за робочу зміну працюють із такими засобами 20 хвилин, а інші — 3-5 годин. То чи правильно платити однаково 10% всім?
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 працівникам бюджетної сфери за використання у роботі дезінфікуючих засобів, а також працівникам, зайнятим прибиранням туалетів, установлено доплати у розмірі 10% посадового (місячного) окладу.
Конкретний перелік посад працівників, які застосовують у роботі дезінфікуючі засоби та яким встановлюють відповідну доплату, має затверджуватись у колективному договорі. При цьому виконання відповідних робіт має бути передбачено посадовими обов’язками працівників.
Відповідно до статті 97 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII та статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, що поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності та господарювання, госпрозрахункові підприємства (у тому числі приватної форми власності) самостійно у колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників із дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.
Статтею 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XIIпередбачено, що зміст колективного договору визначається сторонами у межах їхньої компетенції. У колективному договорі встановлюють взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, щодо нормування й оплати праці, встановлення форми, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат — доплат, надбавок, премій тощо.
Отже, доплати у розмірі 10% посадового (місячного) окладу за використання у роботі дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів є обов’язковими для працівників бюджетної сфери, що передбачено нормативними документами, а на інших підприємствах такі доплати та їхній розмір мають визначатися безпосередньо у колективному договорі або у Положенні про оплату праці.
Кроки.
- Прописуєм та затверджуєм в колективному договорі.
- Прописуєм в посадових обов’язках робітника.