Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 29 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
Чому існує велика різниця в оплаті праці сімейних лікарів? Відео ТСН.
21:36, 17 марта 2019

Чому існує велика різниця в оплаті праці сімейних лікарів? Відео ТСН.


Що пише на своїй сторінці в Фейсбук Уляна Супрун.

 

Зарплати сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів зросли вдвічі, а подекуди втричі. Але ситуація з оплатою праці залишається нерівномірною. В деяких регіонах зарплати залишилися без змін, попри кількість підписаних декларацій лікарем. В інших — дохід лікаря може сягати 20 тисяч гривень.

Чому існує така різниця?

На сьогодні немає єдиної системи нарахування зарплат лікарям. Їхній дохід — предмет колективного договору. Тому рішення щодо зарплатної політики у кожному конкретному медичному закладі ухвалює його колектив разом з адміністрацією закладу.

Саме в колективному договорі прописується за якими критеріями відбувається нарахування грошей працівникам, та за яких умов вони можуть отримувати фінансові винагороди. Якщо такого договору немає — адміністрація медзакладу може вирішувати на свій розсуд, які зарплати виплачувати лікарям.

Тому бачимо таку нерівномірність:

 До прикладу, сімейна лікарка Дніпровської амбулаторії, що має договір з НСЗУ, отримує зарплату 3700 гривень. Попри те, що змінилися умови фінансування медзакладу, оплата персоналу залишилась майже без змін. Колективний договір в цьому закладі не підписано.

 Кардинально інший приклад показує Мукачівський ЦПМСД. Тут лікарі брали участь в розробці колективного договору та вирішували умови оплати праці. За умовами договору вони гарантовано отримують 5 тисяч гривень та 30% за кожну підписану декларацію. Тому зарплати в цьому медзакладі можуть сягати від 9 до 22 тисяч гривень. Чим більше пацієнтів обирають лікаря, тим більше коштів отримує медзаклад та команда лікаря і медсестри.

Для того, щоби відчути переваги трансформації, в тому числі підвищення заробітку, лікарі медзакладу мають ініціювати підписання колективного договору. Адже ні обласний департамент охорони здоров’я, ні НСЗУ, ні МОЗ України ніяким чином не регулює зарплатну політику і не вказує закладам, як і що їм робити із заробленими коштами.

В цьому випадку, головні умови зростання заробітку лікарів — заохочення пацієнтів підписувати декларації, ефективна робота місцевої влади та активна і вмотивована команда медзакладу.

Там, де не працюють над змінами, місцева влада не допомагає медзакладам, а головний лікар не зацікавлений у розвитку закладу та мотивації персоналу — зростання доходу лікарів ми не бачимо.

Нова система фінансування дала можливість відійти від совєцьких принципів оплати праці. Розмір заробітку лікарів і медсестер більше не прив’язаний до тарифної сітки.

Скористатися цими перевагами можуть усі: керівники збільшити фінансування медзакладу та покращити умови надання послуг, а лікарі — отримувати гідну оплату праці.

Джерело: https://www.facebook.com/ulanasuprun/videos/340900183217179/?__tn__=-R


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru