Среда, 28 октября 2020  RSS  Напишите нам
Среда, 28 октября 2020  RSS  Напишите нам
Популярно
Чи можна зобов’язати роботодавця звільнити працівника за угодою сторін?
23:09, 18 сентября 2020

Чи можна зобов’язати роботодавця звільнити працівника за угодою сторін?


Домовитись, не можна відмовити.

Із самого формулювання вже зрозуміло — звільнення за угодою сторін можливо лише в тому випадку, якщо є волевиявлення обох сторін — працівника і роботодавця.

Істотною умовою звільнення з роботи за угодою сторін — являється саме домовленість між працівником і роботодавцем. При чому домовленість повинна бути документально оформлена відповідною заявою, яка і буде доказом того, що сторони узгодили це питання між собою і жодні заперечення відсутні.
Якщо ж вищезазначене питання узгодити не вдалося і роботодавець не бажає Вас звільняти, звільнитись за угодою сторін ніяким чином не вдасться.

Тож, в такому випадку залишається лиш звільнитись за власним бажанням, подавши роботодавцю відповідну заяву та відпрацювавши 2 тижні.

Так, згідно зі ст. 36 КЗпП України підставами припинення трудового договору є, зокрема, угода сторін та розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

Відповідно до ст.ст. 38, 39 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність , догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

Аналізуючи законодавство можна виділити беззаперечні переваги звільнення за угодою сторін, це, зокрема, відсутність обов’язку відпрацювання 14 днів і датою звільнення може були будь-яка дата на яку домовились сторони. Та й виплати по безробіттю у такому випадку почнуть виплачувати раніше, з 8-го дня звільнення, а не з 90-го, як при звільненні за власним бажанням.
Разом з тим, якщо подається заява про звільнення за угодою сторін — відкликати її в односторонньому порядку буде вже не можливо, тільки знову ж таки треба погоджувати всіма сторонами. А коли подана заява про звільнення за власним бажанням, працівник може просто передумати звільнятись і працювати далі.

Тож, у разі бажання звільнитись за угодою сторін, питання де саме ставити кому «домовитись, не можна відмовити» або «домовитись не можна, відмовити» — доведеться вирішувати спільно із роботодавцем.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru