Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Суббота, 22 января 2022  RSS  Напишите нам
Популярно
База стандартів медичної допомоги в Україні
19:55, 18 июля 2014

База стандартів медичної допомоги в Україні


 

РЕЄСТР медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги діє відповідно до Положення про Реєстр, затвердженого Наказом МОЗ України від 28.09.2012 року № 751 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України» та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2004/22316.

Актуальна редакція Бази СМД знаходиться за адресою — http://mtd.dec.gov.ua/index.php/uk/

 На оновленому сайті «РЕЄСТР медико-технологічних документів»

Як перейти на цю сторінку?

Виділити лівою кнопкою мишки адресу — http://mtd.dec.gov.ua/index.php/uk/

потім клацнути на виділеному (синього кольору) правою кнопкою мишки, відкриється віконце (контекстне меню),

на ньому знайти «Перейти на http://mtd.dec.gov.ua/index.php/uk/» та клацнути на цю строку лівою кнопкою мишки,

все, відкриється сторінка реєстру.

Внизу сторінки прпонується завантажити 2 файли: EXE-файл або RAR-файл, файл установки або той же файл, але в архіві.

Після завантаження потрібно натиснути коротко двічі на значку EXE-файла лівою кнопкою мишки — почнеться установка програми на комп’ютер.

 

Для лікарів, керівників закладів охорони здоров’я, науковців!

Для розробників стандартів та уніфікованих протоколів медичної допомоги, розробників локальних протоколів для медичного закладу, для всіх інших зацікавлених осіб!

В теперішній час в системі охорони здоров’я України відбувається важлива подія — це побудова якісно нової системи стандартизації медичної допомоги на основі використання методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів та локальних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини.

Якісно нова система стандартизації, що впроваджується, має наступні характеристики:

Нова система представлена трьома новими типами документів: клінічні настанови, медичні стандарти та клінічні протоколи.
Клінічні протоколи медичної допомоги та медичні стандарти розробляються на принципах доказової медицини (в основу цих розробок покладені Клінічні рекомендації/настанови (третинні джерела доказової медицини).
Медико-технологічні документи розроблені не за медичною спеціальністю, а за темою (Артеріальна гіпертензія, Ішемічний інсульт та інші)
Медико-технологічні документи розробляються мультидисціплінарними групами (представники всіх зацікавлених спеціальностей) — важливий методичний підхід, що застосовується у всьому світі.
Розроблені документи мають строк наступного перегляду, проходять етап публічного обговорення (впродовж одного місяця знаходяться на сайті МОЗ України).
ГОЛОВНЕ — Уніфіковані клінічні протоколи медичної допомоги і медичні стандарти мають індикатори якості, за якими можна оцінити якість наданої медичної допомоги за певний період, в певному закладі охорони здоров’я, регіоні, в системі МОЗ України.

Цей інформаційний ресурс містить затверджені МОЗ України Медичні стандарти, Уніфіковані клінічні протоколи медичної допомоги, проектні документи для обговорення, а також третинні джерела доказової медицини — Клінічні настанови як оригінальні, так і адаптовані — на основі яких здійснювалась розробка стандартів та протоколів.
Розробники медико-технологічних документів знайдуть тут нормативні документи, що стосуються системи стандартизації медичної допомоги, посібник для розробників, опитувальник AGREE для оцінки якості клінічних настанов та обґрунтованого вибору прототипів, а також інші методичні документи, що стануть у нагоді.

З метою належного інформаційного забезпечення медико-технологічних документів Державний експертний центр МОЗ України забезпечує для робочих груп, затвердженихнаказами МОЗ України, доступ до міжнародних баз інформації та організацій, що працюють у сфері поширення принципів та методів доказової медицини, розробки клінічних настанов та стандартів медичної допомоги, насамперед G-I-N (Міжнародна мережа настанов).
Координацію з адаптації Клінічних настанов, розробки Медичних стандартів Уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги здійснює Департамент стандартизації медичних послуг Державного експертного центру МОЗ України.

Зазначимо, що створена База стандартів медичної допомоги. В ній представлені документи, що розроблялися до 2012 року, в основному експертним методом, тобто, не на засадах доказової медицини.

База стандартів медичної допомоги в Україні містить чинні документи, затверджені наказами МОЗ України, які регламентують клінічні аспекти надання медичної допомоги у вигляді: стандартів медичної допомоги; клінічних протоколів (а також протоколів надання медичної допомоги); нормативів надання медичної допомоги; методичних рекомендацій, та інших нормативних документів, які можуть бути використані для визначення лікування, яке має отримати хворий (зокрема, медикаментозного лікування – фармакотерапії).


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2022 Sunrise
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru